بازرگانی مدقالچی
 • چسبهای پلیمری و پایه حلال جوات

  هنگام سخت شدن فیزیکی، چسبها بر پایه حلال، مواد پیوند دهنده که به آنها ماده اتصال نیز گفته می شود در یک حلال آلی پراکنده می شوند. هنگامی که حلال تبخیر می شود ، چسب از حالت مایع به شکل جامد نهایی خود تبدیل می شود – ماده پیوند دهنده خالص باقی می ماند.

  عملکرد حلال های نسبتاً فرار تسهیل حمل و نقل و استفاده آسان از چسب است:
  آنها اطمینان میدهند که ماده اتصال به صورت مایع باقی می مانند و بنابراین می توان آنها را مورد استفاده قرار داد. علاوه بر این ، حلالها  با افزایش مرطوب بودن ماده واسطه یا با سوزاندن سطح ماده یا با افزایش زمان انتظار و زمان باز، بسته به سرعت تبخیر آنها، بر روی خصوصیات اصلی چسب تاثیر میگذارد.

  Jowat سیستم های Jowatac-HighSolid® و Jowatac® Super-HighSolid را برای کاهش اشتعال پذیری چسب و میزان رها شدن ترکیبات آلی فرار (که اغلب VOC نیز نامیده می شوند) در محیط ایجاد کرده است. بنابراین جوات طیف وسیعی از چسب ها را از محصولات همه منظوره تا فرمولاسیون های خاص ارائه می دهد.

  سری محصولات و خصوصیات چسب های CR جوات

  پایه: رزین پلی کلروپرن

  خصوصیات: ویژگی چسبهای رزین کلروپرین (CR) داشتن مقاومت اولیه فوری می­باشد  که در کاربردهایی با پردازش سریع اولیه یا برای مواردی که سطوح عمودی باید به هم چسبانده شوند ، مزیت عمده ای دارد. برای اطمینان از بالاترین میزان مقاومت اولیه ممکن، زمان ماندن باید به حد کافی طولانی باشد تا لایه چسب خشک شود به حدی که بتوان آن را لمس کرد. به محض اینکه دو ماده با لایه نازک چسب CR پوشانده شدند و تا حدی خشک شدند که بتوان آن را لمس کرد (که چسب تماسی نیز نامیده میشود) پیوند بلافاصله تشکیل میشود و سپس بمدت کوتاه با فشار زیاد به هم فشرده می شوند. این چسب پس از تبخیر شدن حلالها ، توانایی ایجاد پیوند را هنگام تماس برای مدت محدودی حفظ خواهد کرد.

  در بسیاری از موارد ، لایه های نازک چسب کاملاً خشک شده را می توان بوسیله حلالها یا  با گرم کردن دوباره فعال کرد. هنگامی که چسب توسط گرما دوباره فعال می شود ، زمان و محل اجرای چسب شامل زمان خشک شدن و زمان فرآیند اتصال واقعی میتوانند متفاوت از هم باشند، که یک پوشش قبلی برای اتصال را آسان میسازد.

   نوع ارائه محصول: بصورت مایع، سطلی، ظروف استوانه ای بزرگ، بشکه، ظرفهای بزرگ فله ای 

  چسب های PU جوات

  پایه: پلی اورتان

  چسبهای قابل حل در حلال بر پایه پلی اورتان PU یا PUR  مقاوم در برابر نرم کننده ها بوده و چسبندگی خوبی به متفاوت ترین مواد (به استثنای فلزات بدون رنگ) دارند. بنابراین از آنها برای چسباندن پی وی سی نرم به یکدیگر و همچنین بسیاری از مواد دیگر استفاده می شود.

  مانند چسب های CR ، این نوع چسبها را میتوان با گرم کردن دوباره فعال کرد (به عنوان مثال در روش های کشش عمیق در خلا برای ورقه کردن فرم داده شده با لایه های رویی انعطاف پذیر). برای دستیابی به مقاومتهای خوب در برابر حرارت و نرم کننده ها، چسب معمولاً قبل از بکار برده شدن با 3 – 7٪ ماده عامل چسباننده واسطه قبل از بکاربردن مخلوط می شود. مقاومت فوری با سخت شدن فیزیکی حاصل می شود در حالی که مقاومت نهایی با  بکار بردن ماده واسطه شیمیایی بوجود می­آید. (مقاومت نهایی تقریبا ظرف 3 تا 5 روز حاصل میشود).

  نوع ارائه محصول: بصورت مایع، سطلی، ظروف استوانه ای بزرگ، بشکه، ظرفهای بزرگ فله ای 

  چسب های پاششی جوات

  PVAc ، EVA ، PU ، کوپلیمر

  چسب های پاششی سیستم های چسبی بر پایه آب هستند که بعد از تبخیر آب از طریق سخت شدن فیزیکی پیوند ایجاد می کنند. اثر چسبانندگی توسط یک مولفه  پلیمری فراهم می شود که بعد از تبخیر مولفه آبی ، یک لایه نازک را تشکیل می دهد. بسته به نوع کاربرد و پایه شیمیایی چسب ، ممکن است لازم باشد قبل از بکار بردن آن ، یک ماده واسطه ایزوسیانات  یا سفت کننده نیتراتی به آن اضافه کنید. این کار می تواند مقاومت پیوند را در برابر گرما و رطوبت افزایش دهد.

  جوات طیف وسیعی از چسب های پاششی قدرتمند Jowacoll® را تولید میکند که در صنعت اولید محصولات چوبی، در صنعت کاغذ و بسته بندی، صنعت گرافیک و همچنین در صنعت خودروسازی، نساجی و برق استفاده می شود. جدیدترین نسل چسبهای پاششی، سرعت بالای استفاده را با هزینه تولید پایین امکانپذیر میسازند. یکی دیگر از نیازهای مهم ، ظاهر خط پیوند پس از تشکیل لایه نازک است. براقیت بالا و شفافیت زیاد چسب پاششی دارای اهمیت زیادی است، همانطور که از جلوگیری از تغییر رنگ محل اتصل نیز مهم است.

  چسب های پاششی  دارای مزایای زیر هستند: 

  • بکارگیری آسان (با غلتک ، اسپری کردن و ریختن(
  • به دلیل پایه آبی بودن ، برای محیط زیست ضرری ندارند
  • ثبات ذخیره سازی خوب
  •  کیفیت و آزمایش اثبات شده 
  • هزینه های تولید پایین
  • تمیز کردن آسان
  • دفع بدون مشکل آب مورد استفاده برای شستشو و تمیز کردن مایعات
  • آلودگی کم
  •  قابل استفاده در دمای اتاق